Hakkımızda
 • SistemHost'un Bugünü

  Sizlere her zaman en iyi şekilde hizmet sunmayı görevi kabul eden SistemHost, 2004 yılının eylül ayında kendi verimerkezinde hizmete başlamış ve Türk Telekom (Edirne-İstanbul Gayrettepe) un Metro Ethernet omurgasına fiber optik yedekli her biri 2 Gbit olan backbone bağlantısı yapmıştır.

  2009 yılında Sinet Telekom firmasını kuran SistemHost, Veri Merkezi, Kiralık Sunucu, Sunucu Barındırma gibi hizmetlerini Sinet Telekom veri merkezi üzerinden yürütmektedir.

  Sinet Telekom, Telekomünikasyon Kurumu onaylı internet servis sağlayıcıdır.

  Sinet Telekom, hali hazırda 150 Mbit seviyesinde kullanılan internet bağlantısını Türk Telekom'dan peering yapmıştır. Diğer Yurtiçi ve Yurtdışı peeringleri de mevcuttur ve sürekli yenilenmektedir.

  Türk Telekom diğer altyapı sağlayıcı firmalara göre %90 daha fazla yedeklilik ve erişilebilirlik sağlamaktadır.

  SistemHost, Sinet Telekom veri merkezinde bulunan sunucuları üzerinden Türkiye'ye hizmet vermektedir.

  2009 Yılının Mayıs ayında Microsoft ile çözüm ortaklığı yapmış ve Microsoft yazılım ürünlerinin Kiralanması (SPLA) anlaşması imzalamıştır.

  SistemHost internet'in merkezi konumunda olan Amerika Birleşik Devletleri'nde SISTEMHOST LLC firmasını 2009 Aralık ayında kurmuştur ve Genel Merkezini burası tayin etmiştir.

  Çok yakında ICANN onaylı alan adı yazmanı olarak İlk Elden alan adı tescili yapar konumunda olacaktır.

  Sistem Internet ve Yaz. Hiz. Ltd. Şti. firması Türkiye için Destek ve Çağrı merkezi konumundadır.


 • SistemHost'un Geçmişi

  SistemHost, 1998 yılından bu güne kadar çeşitli internet hizmetleri sunmuş ve kendini bu yönde geliştirmiştir.

  Katmadeğerli hizmet sektörü olan hosting sektörüne SistemHost Firmasını 2004 yılında kurarak giriş yapmış ve Sistem Internet ve Yaz. Hiz. San. Tic. Ltd. Şti. yi 2006 nisan ayında kurarak kurumsal bir şirket olarak devam etmiştir.

  2009 yılının Aralık ayında da SISTEMHOST LLC yi Amerika Birleşik Devletleri'nde kurmuş ve Genel Merkez olarak 2010 Nisan ayında atamıştır.