Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)
Kategoriler
Marka Tescil hizmeti nasıl işlemektedir?

01 Ağustos 2010 , Pazar 20:48:27 tarihinde eklendi
Daha önce 4619 defa okunmuş

  1. Öncelikle markanızı almak istediğiniz sınıfı marka sınıfları linkinden seçmelisiniz. Marka sınıfı seçerken zorluk çekerseniz ve marka sınıfları konusunda fazla bilgiye sahip değilseniz ön araştırma için firmamızdan bilgi talep edebilirsiniz.
  2. Marka sınıfınızı seçtikten sonra kaç adet sınıfta tescil ettirmek istiyorsanız Marka Ücretleri linkinden tek sınıflı veya birden fazla sınıflı marka başvuru ücretinin, Türk Patent Enstitüsü'nün banka hesap numaralarına marka sahibi olacak kişi/kurum tarafından ödenmesi gerekmektedir.
  3. Yapmış olduğunuz ödemeye istinaden dekont'u firmamıza göndermelisiniz.
  4. Firmamızdan Marka Vekilliği hizmetini satın almalısınız.
  5. Size göndereceğimiz marka vekilliği sözleşmesini imzalayıp bize göndermelisiniz.
  6. Marka başvurunuz yapılacak ve başvuru belgeniz kayıtlı eposta adresinize gönderilecektir. Bu belge ile isterseniz com.tr v.b. belge istenen .tr uzantılı alan adlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Markanız marka bülteninde yayınlandıktan sonra itiraz gelmemesi durumunda tescil edilmesine karar verilirse, marka tescil belgesi hazırlama ücretini Türk Patent Enstitüsü'nün banka hesap numaralarına ödedikten sonra dekontunu bize göndermelisiniz.
  7. İtiraz/Red gelmez ise marka tescil belgeniz hazırlanıp bize marka başvurusu sırasında belirttiğiniz adrese Türk Patent Enstitüsü tarafından gönderilecektir.
  8. İtiraz veya tescil kararı Red gelirse, Enstitü Kararına İtiraz için belirtilen ücreti TPE'nin banka hesap numalarına yatırdıktan sonra bu karara itiraz edilebilinir. İtiraz edilmesi için gerekçe karşılıklı olarak belirlenmelidir.